عهد ببندید

اینکه توافق کنید که همیشه به دنبال تعهد در زندگی مشترک تان باشید بدین معناست که تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام می دهید. شما در عهدی که می بندید متعهد می شوید صداقت داشته باشید، آزاد باشید و ارتباط سالم و خوبی برقرار کنید که همگی برای ازدواج موفق شما مثمر ثمر است.

 

بی طرف باشید

وقتی در حال بحث یا دعوا با همسرتان هستید تا جایی که می توانید در موضع خود پافشاری نکنید. دلایل خود را بدون اینکه حالت تدافعی به خود بگیرید بیان کنید و سعی کنید نقطه نظرات همسر خود را هم بشنوید؛ داشتن گوش شنوا خودش یک هنر است. متاسفانه درست می گویند که وقتی یک نفر دارد حرف می زند اکثر ما بیشتر برای این به حرفش گوش می دهیم تا جوابش را بدهیم و نه اینکه چیزی از حرف هایش متوجه شویم.

 

موقعیت را درک کنید

همه چیز عشق بخشیدن است؛ خالصانه و فداکارانه به طرف مقابل بخشیدن. پس به جای اینکه سعی کنید به دنبال این باشید که با همسر خود از در صلح و دوستی درآیید، در تلاش باشید موقعیت او را درک کنید. البته اگر دلیل قانع کننده ای دارید که نمی توانید این کار را انجام دهید با همسر خود روی این موضوع کار کنید.

 

صبر زیادی داشته باشید

اگر تلاش کنید با عجله به تعهد در زندگی مشترک تان برسید یکی از شما احساس می کند به زور وادار به این کار شده است. واقعیت این است که خیلی از تصمیم ها نباید با عجله گرفته شوند. وقت بگذارید و به گفته ها و شنیده های خود فکر کنید. شاید قدری زمان ببرد تا همسر شما با نقطه نظر شما آشنایی پیدا کند یا برعکس. اینکه آمادگی آن را داشته باشید تا برای رسیدن به توافق صبر کنید، به این معناست که تصمیم دارید راهکاری را برای مشکلی بکار ببندید و ببینید آیا به درد می خورد یا نه؛ همیشه می توانید نظر خود را بعدا تغییر بدهید یا تعدیلش کنید.

 

مشورت کنید

به عنوان بخشی از روند تصمیم گیری، خوب است که به صحبت های دیگران گوش دهید. با خانواده، دوستان و یا یک مشاور صحبت کنید. دنبال کسی نباشید که فقط به شما چیزی که دوست دارید بشنوید را بگوید.

 

فروتنی کنید

چیزی که مورد توافق شما و همسر شما قرار می گیرد برای ازدواج شما بهترین است. در واقع چیزی است که باید بگویید برای ما بهترین است و نه فقط من؛ بعضی مواقع برای رسیدن به آن چیز ممکن است مجبور باشید از مسیر خود دست بکشید و این به معنای ایثارگری و انتخاب مسیر طرف مقابل است. اگر کارها آن طور که می خواستید از آب در نیامد جایی برای جملاتی از قبیل بهت که گفته بودم وجود ندارد!